Sıkça Sorulan Sorular ?

1-KARTUŞ VE LASER TONER DOLUMU YAZICIMI BOZAR MI?

En sık sorulan bu sorunun cevanı kesinlikle hayırdır. Kartuş dolumu makinanıza hiç bir zarar vermemektedir. Kartuş doluumu yazıcılara eğer zarar vermiş olsaydı kartuş dolum sektörü bunca yıl var olamaz ve gün geçtikçe daha fazla büyüyemezdi. Dünyadaki hiç bir yazıcı üreticisi, ürettiği yazıcılarda geri dönüşümsüz tüketim malzemesi kullandıramaz. Tüketici kanunlarında bile bu yer almaktadır.

2-DOLUM YA DA YENİLEME YAPTIRIRSAM YAZICIM GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALIR MI?

Garanti kapsamı dışında bırakmaz, çünkü sizin daha önce orjinal satın alıp kullanıp bitirdiğiniz toner veya mürekkep kartuşa dolum ya da yenileme işlemi uygulanmaktadır, veya yeniden kazandırılmış (compatible) kartuşları kullanmak, yasalar çerçevesinde printer üreticilerinin sattığının dışında sarf malzemesi kullanmak garanti hükümlerini geçersiz kılmaz.

3-DOLUM KARTUŞ VE TONERLERDEN ORJİNAL KARTUŞ VE TONER KADAR DÖKÜM ALABİLİR MİYİM?

Dolum işlemlerinde, orjinal kartuşlarda kullanılmış toner ya da mürekkep miktarı kadar aynı gramajda dolum yaptığımız için, aynı miktarda döküm almanız mümkün.

4-YENİLEME NEDİR?

Yenileme sistemi sadece laser yazılarda kullanılan toner kartuşları için geçerlidir. Toner kartuşları üzerinde toner dışında drum, cleaning blade, doctor blade, charge roller, magnetic roller gibi parçalar bulunur.

Bu parçalarda en çok drum ve cleaning blade'de deforme oluşur, Bizim yenileme sistemimizdeki fiyatlarımız drum ve toner dolum dahil fiyatlandırılmıştır. Diğer parçalarda bozulma gözlemlemişsek fiyatını belirletip onayınız dahilinde değişimini yaparız.

5-KAÇ KEZ DOLUM YAPTIRABİLİRİM?

Kartuşun fiziksel durumuna göre değişir, Toner kartuşları ilk alındığı günden beri sürekli şirketimiz tarafından dolum yapılmış ise 10 kez dolum veya yenileme yapılabilir, Mürekkep kartuşlarda ise müşterinin saklama koşullarına göre bu oran değişebilmektedir, Baskı kafasında ve elektronik devrelerinde çizilme yoksa siyah kartuşlar yaklaşık 10 kez, Renkli mürekkep kartuşlartı ise 3-4 kez dolum yapılabilir.

6-SİZİN FARKINIZ NEDİR?

Her Marka ve model yazıcıların toner ve mürekkepleri aynı değildir, biz kartuş ve tonerlere en kaliteli toner tozu ve mürekkebi kullanıyoruz. Toner, mürekkep kartuşunun gerekli bütün bakımlarını yaptıktan sonra dolum yapıp test ettikten sonra %100 garanti ile müşteriye teslim ediyoruz.